تنظیمات کارت شبکه برای متصل شدن به اینترنت و مودم

Windows 7 , XP , 10  Internet and router modem Config

تنظیمات کارت شبکه

<<توجه نقطه در فوت زیر به این حالت (,) نمایش داده می شود و این , به معنی نقطه می باشد>>

شبکه های  کامپیوتری که از تعدادی کامپیوتر و سخت افزار دیگر شبکه مانند سوییچ ها، روتر ها، مودم ، کابل شبکه و … تشکیل میشود از پروتکلی به نام TCP/IP برای وصل شدن این تجهیزات به یکدیگر استفاده میشود که تنظیمات شبکه و کارت شبکه مخصوص به خود را دارند

برای آنکه تنظیمات کارت شبکه به صورت دقیق باشد و هر وسیله ای در یک شبکه بتوانند یکدیگر را شناسایی کنند و بتواند با دیگر اجزای آن شبکه در ارتباط باشند به یک آدرس IP  (که همان پروتکل اینترنت Internet Protocol است) نیاز دارند. آدرس های IP  دارای استاندارد منحصر به فرد و متعلق به خود هستند (این استاندارد شامل شبکه اینترنت هم میشود که از میلیون ها دستگاه به هم شبکه شده تشکیل گردیده است). هر آدرس IP    (Internet Protocol)از چهار قسمت عددی تشکیل می شود که با نقطه از هم جدا می شوند مانند ۱۹۲٫۱۶۸٫۱۰۰٫۱۵۰، هر جز عددی بین ۰ تا ۲۵۵ می تواند باشد (البته این استاندارد مربوط به IP ورژن ۴ بوده و در IP ورژن شش به نوع دیگریست). در مورد تنظیمات کارت شبکه که می خواهیم انجام بدهیم  آدرس های IP علاوه بر استاندرد فوق ، دسته بندی دیگری هم دارند که دسته های خاصی فقط برای مسیریابی در اینترنت هستند و دسته های دیگری برای قطعات سخت افزار شبکه مانند روترها ، سوییچ و … روی اینترنت و دسته ی دیگری برای استفاده در قطعات شبکه های داخلی استفاده میگردد که اصطلاحا به این Local IP یا آی پی مصرف شبکه های داخلی می گوییند. که فعلا این کلاس خاص مورد نظر ماست که از رنج ۱۹۲٫۱۶۸ شروع میگردد. پس در یک شبکه داخلی (خانگی یا اداری) باید آدرسی های استفاده گردد که مختص این شبکه هاست.

تنظیم این آدرس ها به دو صورت انجام میشود یا بصورت دستی بوسیله کاربر و یا توسط دستگاهی که وظیفه اختصاص آدرس IP را به قطعات شبکه بر عهده دارد که DHCP Server نامیده میشود. مثلا اگر شما کامپیوتر خود را به یک مودم ADSL  متصل نموده اید و آدرس آن مودم ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ می باشد

در تنظیمات کارت شبکه شما IP باید بین  ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲ تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۴ قرار گیرد که این کار دو حالت انجام می شود دستی یا از طریق DHCP مودم.

 البته اکثرا مودم ها بصورت داخلی دارای یک DHCP Server هستند که به دستگاه های متصل شده به آن مودم، IP اختصاص میدهند. این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که کارت شبکه کامپیوتر شما در مد دریافت اتوماتیک IP قرار داشته باشد. (در حالت غیر اتوماتیک باید خود شما آدرس IP کارت شبکه خود را تنظیم کنید) در ادامه نحوه این کار توضیح داده شده است.

مطالب فوق فقط جهت بالا بردت اطلاعات شما در مورد چگونگی کار کرد مودم و کارت شبکه با یکدیگر بود در صورتی که آن را هم نادیده بگیرید مشکلی پیش نمیاید

اولین قدم:

اتصال به یک مودم ADSL، تنظیم کارت شبکه کامپیوتر است. در ویندوز XP ابتدا به مسیر زیر بروید:

 ابتدا بر روی استارت منو کلیک کرد سپس بر روی کنترل پنل دبل کلیک میکنید ، زمانی که صفحه ی کنترل پنل روبروی شما باز شد بر روی گزینه ی Network Connection دبل کلیک میکنید

تنظیمات کارت شبکه

Start Menu—>Control Panel—>Network Connection

اگر از ویندوز ۷ یا ۱۰ استفاده میکنید این مراحل هم دنبال کنید

تنظیمات کارت شبکه

روی کارت شبکه خود معمولا با نام Local Area Connection است کلیک راست کرد و گزینه Properties را انتخاب کنید.

تنظیمات کارت شبکه

تنظیمات کارت شبکه در ویندوز ۷ یا ۱۰

تنظیمات کارت شبکه

تنظیمات کارت شبکه در ویندوز XP

////////////////////////////////////////////////////////////////

از لیست موجود روی گزینه (Internet Protocol version 4 TC/IP) را انتخاب و سپس بر روی Properties کلیک کنید. (شکل زیر).

تنظیمات کارت شبکه

 اگر مودم شما بر روی حالت اتوماتیک باشد ،DHCP  به آن به صورت اتوماتیک IP اختصاص میدهد و در حالت فعال قرار دارد (شکل زیر)

تنظیمات کارت شبکه

 نیاز به تنظیمات خاصی در اینجا نیست فقط چک کنید که آیتم های Otain an IP address automatically و آیتم Obtain DNS server address automatically انتخاب شده باشند تا کامپیوتر شما بصورت اتوماتیک از مودم IP دریافت کند.

اگر از موجود بودن DHCP Server یا فعال بودن آن مطمئن نیستید و می خواهید خود کارت شبکه را تنظیم کنید گزینه های این قسمت را مانند شکل زیر تنظیم کنید:

تنظیمات کارت شبکه

دقت کنید که در بخش IP address یک آدرس معتبر در رنج آدرس مودم خود وارد کنید به عنوان مثال اگر آدرس مودم شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ است (که گاهی اوقات ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱) شما میتوانید آدرسهایی از رنج ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲ تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۴ وارد نمایید (فقط جزء آخر را از ۲ تا ۲۵۴ قرار دهید). در قسمت default gateway و Preferred DNS Server نیز حتما آدرس مودم خود را وارد کنید  یعنی ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ . پس ازتنظیم روی گزینه OK کلیک کرده و برای تست تنظیمات درست کارت شبکه و صحت ارتباط آن :

تنظیمات کارت شبکه

در قسمت Run در Start Menu دستور cmd را وارد کرده و Enter کنید. سپس در پنجره ظاهر شده دستور Ping )  ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱  آدرس مودم خود را وارد کنید) و Enter را بزنید. خروجی دستور شما باید شبیه زیر باشد:

تنظیمات کارت شبکه Reply from 192.168.0.1

در صورت دیدن جوابی مانند عکس بالا  Reply from 192.168.0.1:bytes=32 time=1ms TTL=64 ارتباط کارت شبکه شما با مودم برقرار است فقط دقت کنید که این جواب ۴ بار تکرار شده باشد.

یعنی اینکه در مقابل آیتم time عددی درج گردد که به معنی زمان ارسال یک درخواست به مودم شما و پاسخ مودم است. در اینصورت شما به مودم متصل هستید و می توانید با تایپ آدرس آن در مرورگر خود (فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر یا ….) به صفحه تنظیمات آن دسترسی یابید.

عیب یابی کارت شبکه و مودم توسط CMD و PING

اگرخروجی دستور Ping بصورت زیر بود دنبال بررسی و رفع اشکال باشد و مراحل ذکر شده را لطفا مجددا  چک کنید:

رکئوست تایم آوت یا   Request Time Out

 این خطا به این دلیل است که:

 1. IP مودم شما با کارت شبکه یکرنج می باشد یعنی ( ۱۶۸٫۰٫۱  آی پی مودم شماست و آی پی کارت شبکه شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱۰  می باشد) ولی شما دارید ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۰  را پینگ می کنید
 1. حتی ممکن است فایر وال سیستم شما روشن باشد پس به کنترل پنل رفته firewall را انتخاب و آن را خاموش کنید و آن را خاموش کنید
 1. در دلیل سوم که این اتفاق می افتد شاید مودم شما هنگ کرد باشد و نمی تواند در خواست شما را پاسخ گو باشد به همین دلیل شما باید مودم را یکبار خاموش روشن کنید

 

تنظیمات کارت شبکه خطا Request Timed out

تنظیمات کارت شبکه خطا Request Timed out

در تنظیمات کارت شبکه ارور جنرال فیلر یا General failure  را چگونه رفع کنیم

پبغام خطا جنرال فیلر در ویندوز ۷ به این معنی است که مشکل سخت افزاری موجود است و در ویندوز ۱۰ به معنی این هست که IP  مودم با IP کارت شبکه در یک رنج نمی باشد یعنی هر دو ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۴  یا اگر رنج شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۵۴  نیست و متفاوت می باشد البته در نظر بگیرید که رنج نهایی (۱ تا ۲۵۴) آن باید حتما متفاوت باشد ولی ۱۹۲٫۱۶۸٫۰ باید یکی باشد

تنظیمات کارت شبکه خطا general failure

تنظیمات کارت شبکه خطا general failure

در تنظیمات کارت شبکه دیستنیشن هاست آنریچبل یا  Destenation Host  Unreachable   را چگونه رفع کنیم

 

پیغام خطا دیستنیشن هاست آنریچبل یا Destenation host unreachable   در ویندوز ۷ و XP  به این معنی هست که تنظیمات کارت شبکه شما با مودم  یکسان نیست یعنی شاید IP  شما با IP  دستگاه یکسان نباشد یعنی هر دو ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۲۵۴  یا اگر رنج شما ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱  تا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۲۵۴  نیست و متفاوت می باشد البته در نظر بگیرید که رنج نهایی (۱ تا ۲۵۴) آن باید حتما متفاوت باشد ولی ۱۹۲٫۱۶۸٫۰ باید یکی باشد.

تنظیمات کارت شبکه و خطا Destination host unreachable

تنظیمات کارت شبکه و خطا Destination host unreachable

در تنظیمات کارت شبکه دیستنیشن نت آنریچبل یا  Destenation Net  Unreachable   را چگونه رفع کنیم

در این خطا Destination net unreachable  دیستنیشن نت آنریچیبل : شما یک آی پی غیر از آی پی خصوصی یا داخلی خود را پینگ PING کردید و این بدان معنیست که اینترنت شما قطع می باشد و تنظیم مودم شما و کارت شبکه شما مشکلی ندارد.

تنظیمات کارت شبکه و خطا Destination net unreachable

تنظیمات کارت شبکه و خطا Destination net unreachable

اگر از ویندوز ویستا یا سون استفاده میکنید برای دسترسی به تنظیمات IP کارت شبکه به مسیر زیر بروید:

Control Panel–>Network And Sharing Center و سپس در سمت چپ صفحه باز شده گزینه Change adapter setting  را کلیک کنید تا کارت شبکه های نصب شده در سیستم را ببینید و روی کارت شبکه ای که به مودم متصل است کلیک راست کرده و گزینه Properties  را بزنید:

باقی این مراحل شبیه ویندوز XP می باشد. آنرا از مرحله ۲ به بعد انجام دهید و برای دسترسی به Run در استارت منو کافی است دستور cmd را در قسمتی که زیر All Programs با عنوان کمرنگ Search Program and files آمده وارد کنید و Enter را بزنید.

چرا ما باید اینترنت داشته باشیم ، اطلاعات عمومی  شبکه اینترنت چیست و چگونه کار میکند ؟

امروز شرکتهای خدمات دهنده اینترنت یا ISP این کار را بر عهده دارند.رشد روز افزون و ساده تر شدن استفاده از اینترنت همچنان ادامه دارد . هر چه تعداد مردم بیشتری از اینترنت استفاده کنند تعداد شرکت‌های سازنده برنامه‌های اینترنت اعم از استارت آپ ها ، شرکت های طراحی اپلیکیشن ها IOS  و اندروید یا طراحی سایت های شرکتی ، طراحی سایت های آژانس مسافرتی ، طراحی سایت های فروشگاهی یا آموزشگاهی  بیشتر می‌شود یا حتی هستند اشخاص آزادکاری که از این طرق فعالیت می کنند و درآمد های خوبی دارند و می توانند خدماتی بسیار خوبی به مردم بدهند.با آنکه بعضی از دوستاران اینترنت آن را نوعی شیوه زندگی می‌دانند. در نظر بیشتر کاربران منبع سرگرمی اطلاعات است ولی بیشترین مصرف آن در گذشته پست الکترونیکی یا همان email است که یکی از ابزارهای ارتباطی کار امد به شمار می‌رود. پیامها از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر با سرعت انتقال پیدا می کند ولی امروز خدمات بیشتری هست که مردم از آن استفاده میکنند مانند فیس بوک ، ایستاگرام ، اسنپ یا واتس آپ و تلگرام برای انتقال داده و نامه .

 وب امکانات خوبی برای کپی از نرم‌افزارهای مجاز از لحاظ کپی فراهم میسازد. وقتی که می‌بینیم که در مدت کوتاهی اینترنت به چنین رشدی تشکیل شد، مطمئناً دشوار خواهد بود که آینده او را به راحتی پیش بینی کرد. طبق نظر کارشناسان ماهانه ۱۰ درصد به تعداد کاربران اینترنت افزوده می‌شود ولی تعداد دقیق کاربران که روزانه از آن استفاده می‌کنند مشخص نیست. هرچند که پاره‌ای از کارشناسان تعداد آنها را تا ۹۰۰ میلیون نفر حدس می‌زنند. تعداد رسمی کاربران اینترنتی را در سال ۲۰۰۰ کارشناسان ۵۰۰ میلیون نفر اعلام کرده بودند.

۳,۴۰۹ Comments

 1. محمد فروردین ۱۴, ۱۳۹۷ at ۱۲:۳۵ ب.ظ - Reply

  سلام
  ممنون از محتوای خوبی که منتشر میکنید.

  ما به همراه یک گروه از متخصصین حوزه وب گروه تلگرامی جامعه وبمستران ایران
  را لانچ کردیم.
  با توجه به اینکه شما هم در این زمینه فعال هستید خوشحال
  می شیم به ما بپیوندید تا تعاملات مفیدی
  باهم داشته باشیم
  لینک گروه خدمتتون
  https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig

 2. Сialis بهمن ۲۵, ۱۳۹۷ at ۲:۵۶ ب.ظ - Reply

  Awesome site you have here but I was wanting to know if you knew of any forums
  that cover the same topics talked about in this article? I’d really like to
  be a part of online community where I can get comments from other experienced people that share
  the same interest. If you have any suggestions, please let
  me know. Thank you!

 3. kamagra suhagra generic viagra اسفند ۱۸, ۱۳۹۷ at ۹:۳۹ ب.ظ - Reply

  Heya i’m for the first time here. I came across
  this board and I find It truly useful & it helped me out
  a lot. I hope to give something back and aid others like you helped me.

 4. بسیار عالی

 5. cialis patent expiration date extended اسفند ۲۹, ۱۳۹۷ at ۱:۰۱ ق.ظ - Reply

  Thanks for another informative site. The place else may I am
  getting that type of info written in such a perfect method?
  I have a project that I am simply now working on,
  and I have been on the glance out for such info.

  cialis patent expiration date extended (viagralim.com) cialis
  patent expiration date extended

 6. motor trail mini فروردین ۱۸, ۱۳۹۸ at ۵:۰۷ ب.ظ - Reply

  Good day! This is my first visit to your blog!

  We are a collection of volunteers and starting a new initiative
  in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work
  on. You have done a marvellous job!

 7. minecraft فروردین ۲۷, ۱۳۹۸ at ۱۰:۱۵ ب.ظ - Reply

  I’m gone to inform my little brother, that he should also
  visit this weblog on regular basis to get updated from most recent information.

 8. canadadrugs اردیبهشت ۶, ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۲ ب.ظ - Reply
 9. best online international pharmacies اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ at ۵:۵۳ ق.ظ - Reply
 10. canada pharmacies online prescriptions اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ at ۷:۰۷ ق.ظ - Reply
 11. online drugstore اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ at ۴:۵۵ ب.ظ - Reply
 12. prescriptions from canada without اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸ at ۸:۲۹ ب.ظ - Reply
 13. prescription drugs online without اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ at ۹:۵۴ ب.ظ - Reply
 14. prescriptions from canada without اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ at ۸:۰۹ ق.ظ - Reply
 15. canadian online pharmacy اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۸ at ۴:۳۳ ب.ظ - Reply
 16. canadian online pharmacy اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ at ۳:۰۳ ق.ظ - Reply
 17. the canadian pharmacy اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۱۱ ق.ظ - Reply
 18. gamefly اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸ at ۲:۰۶ ق.ظ - Reply

  Howdy! This post could not be written much better!

  Looking through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept talking about this. I am going to forward this article to him.

  Pretty sure he’s going to have a very good read. Many thanks
  for sharing!

 19. canada pharmacies online prescriptions اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۸ at ۸:۳۴ ق.ظ - Reply
 20. canadian pharmacy viagra brand اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸ at ۵:۴۷ ق.ظ - Reply
 21. minecraft download pc اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۸ at ۸:۴۸ ب.ظ - Reply

  I just could not go away your site prior to suggesting that I really enjoyed the standard information a person provide in your visitors?
  Is going to be back regularly to inspect new posts

 22. canadian pharmacies online اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۱ ق.ظ - Reply
 23. list of approved canadian pharmacies اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ at ۴:۳۳ ق.ظ - Reply
 24. download minecraft اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ at ۴:۴۲ ق.ظ - Reply

  Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?

  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 25. canada pharmacies online اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۴ ق.ظ - Reply
 26. minecraft download for free اردیبهشت ۱۹, ۱۳۹۸ at ۱:۰۹ ب.ظ - Reply

  Magnificent site. Plenty of useful information here. I am sending it to a few pals ans additionally
  sharing in delicious. And naturally, thanks on your effort!

 27. canadian pharmacy no prescription اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۸ at ۱۲:۵۱ ب.ظ - Reply
 28. canadian online pharmacies اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸ at ۱:۱۵ ق.ظ - Reply
 29. agen casino اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ at ۲:۳۲ ب.ظ - Reply

  Can I simply just say what a comfort to uncover somebody that really understands what they are talking about on the web.

  You actually know how to bring an issue to light and make it important.
  More people have to read this and understand this side of
  your story. It’s surprising you are not more popular given that you certainly have the
  gift.

 30. Max Performer Review اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ at ۳:۱۹ ب.ظ - Reply

  It’s actually a nice and useful piece of information. I
  am happy that you simply shared thiis useful information with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 31. http://kop-cipro.lo.gs اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸ at ۴:۱۸ ب.ظ - Reply

  My partner and I stumbled over here coming from a different website and thought
  I should check things out. I like what I see so now i am following you.

  Look forward to checking out your web page again.

 32. prescriptions from canada without اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸ at ۱:۵۰ ق.ظ - Reply
 33. minecraft pc download اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۸ at ۴:۵۳ ب.ظ - Reply

  Everything is very open with a really clear clarification of the issues.
  It was truly informative. Your site is useful. Many thanks for sharing!

 34. canadian pharmacy viagra اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ at ۷:۴۹ ق.ظ - Reply
 35. online pharmacies canada اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۴ ب.ظ - Reply
 36. best place to buy cialis online without script اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۶:۴۳ ب.ظ - Reply

  best place to buy cialis online without script

  best place to buy cialis online without script

 37. generic viagra sildenafil citrate اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۷:۳۸ ب.ظ - Reply

  generic viagra sildenafil citrate

  generic viagra sildenafil citrate

 38. buy cialis اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۹:۰۲ ب.ظ - Reply

  buy cialis

  buy cialis

 39. sildenafil اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۹:۴۹ ب.ظ - Reply

  sildenafil

  sildenafil

 40. buy cialis canada online اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶ ب.ظ - Reply

  buy cialis canada online

  buy cialis canada online

 41. sildenafil 100mg اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۱ ب.ظ - Reply

  sildenafil 100mg

  sildenafil 100mg

 42. buy cialis generic tadalafil اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۳ ق.ظ - Reply

  buy cialis generic tadalafil

  buy cialis generic tadalafil

 43. sildenafil 100mg tablets اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱:۰۲ ق.ظ - Reply

  sildenafil 100mg tablets

  sildenafil 100mg tablets

 44. buy cialis online اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱:۳۶ ق.ظ - Reply

  buy cialis online

  buy cialis online

 45. sildenafil 20 mg اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۲:۰۸ ق.ظ - Reply

  sildenafil 20 mg

  sildenafil 20 mg

 46. buy cialis online without script اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۲:۴۱ ق.ظ - Reply

  buy cialis online without script

  buy cialis online without script

 47. sildenafil 20 mg tablet اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۳:۱۴ ق.ظ - Reply

  sildenafil 20 mg tablet

  sildenafil 20 mg tablet

 48. where can i buy cialis over the counter at walmart اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۳ ق.ظ - Reply

  where can i buy cialis over the counter at walmart

  where can i buy cialis over the counter at walmart

 49. sildenafil 20 mg tablet vs viagra اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶ ق.ظ - Reply

  sildenafil 20 mg tablet vs viagra

  sildenafil 20 mg tablet vs viagra

 50. where to buy cialis online safely اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۱:۱۲ ق.ظ - Reply

  where to buy cialis online safely

  where to buy cialis online safely

 51. sildenafil citrate اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۱:۴۴ ق.ظ - Reply

  sildenafil citrate

  sildenafil citrate

 52. sildenafil citrate 100mg اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۲:۱۸ ب.ظ - Reply

  sildenafil citrate 100mg

  sildenafil citrate 100mg

 53. sildenafil citrate 20 mg اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱۲:۵۲ ب.ظ - Reply

  sildenafil citrate 20 mg

  sildenafil citrate 20 mg

 54. sildenafil coupons اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱:۲۷ ب.ظ - Reply

  sildenafil coupons

  sildenafil coupons

 55. sildenafil dosage اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۱:۵۹ ب.ظ - Reply

  sildenafil dosage

  sildenafil dosage

 56. sildenafil generic اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۲:۲۹ ب.ظ - Reply

  sildenafil generic

  sildenafil generic

 57. sildenafil side effects اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۸ at ۳:۰۸ ب.ظ - Reply

  sildenafil side effects

  sildenafil side effects

 58. 5mg cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۵:۱۷ ق.ظ - Reply

  ۵mg cialis

  ۵mg cialis

 59. buy viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۵:۴۳ ق.ظ - Reply

  buy viagra

  buy viagra

 60. buy viagra online اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۶:۳۱ ق.ظ - Reply

  buy viagra online

  buy viagra online

 61. canadian viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۷:۲۴ ق.ظ - Reply

  canadian viagra

  canadian viagra

 62. buying cialis online اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۷:۴۸ ق.ظ - Reply

  buying cialis online

  buying cialis online

 63. cheap viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۸:۱۱ ق.ظ - Reply

  cheap viagra

  cheap viagra

 64. canadian cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۸:۳۶ ق.ظ - Reply

  canadian cialis

  canadian cialis

 65. cialis vs viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۹:۰۱ ق.ظ - Reply

  cialis vs viagra

  cialis vs viagra

 66. canadian pharmacy cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۹:۲۸ ق.ظ - Reply

  canadian pharmacy cialis

  canadian pharmacy cialis

 67. cost of viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۹:۵۷ ق.ظ - Reply

  cost of viagra

  cost of viagra

 68. cheap cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۱ ق.ظ - Reply

  cheap cialis

  cheap cialis

 69. female viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۴۴ ق.ظ - Reply

  female viagra

  female viagra

 70. cheap cialis generic اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۱۲ ق.ظ - Reply

  cheap cialis generic

  cheap cialis generic

 71. female viagra pills اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۸ ق.ظ - Reply

  female viagra pills

  female viagra pills

 72. OPTIMIZARE SITE اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۹ ق.ظ - Reply

  What a information of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how
  about unpredicted emotions.

 73. cheap generic cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۰۳ ب.ظ - Reply

  cheap generic cialis

  cheap generic cialis

 74. generic viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۵ ب.ظ - Reply

  generic viagra

  generic viagra

 75. cialis اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۵۲ ب.ظ - Reply

  cialis

  cialis

 76. generic viagra 100mg اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱:۱۵ ب.ظ - Reply

  generic viagra 100mg

  generic viagra 100mg

 77. cialis 20 mg اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱:۴۴ ب.ظ - Reply

  cialis 20 mg

  cialis 20 mg

 78. generic viagra available اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۲:۰۸ ب.ظ - Reply

  generic viagra available

  generic viagra available

 79. cialis 20mg اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۲:۳۵ ب.ظ - Reply

  cialis 20mg

  cialis 20mg

 80. generic viagra prices اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۲:۵۷ ب.ظ - Reply

  generic viagra prices

  generic viagra prices

 81. cialis 5mg اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۳:۲۳ ب.ظ - Reply

  cialis 5mg

  cialis 5mg

 82. herbal viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۳:۴۸ ب.ظ - Reply

  herbal viagra

  herbal viagra

 83. cialis black اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۴:۱۲ ب.ظ - Reply

  cialis black

  cialis black

 84. levitra vs viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۴:۳۶ ب.ظ - Reply

  levitra vs viagra

  levitra vs viagra

 85. cialis canada اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۵:۰۶ ب.ظ - Reply

  cialis canada

  cialis canada

 86. marley generic viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۵:۳۰ ب.ظ - Reply

  marley generic viagra

  marley generic viagra

 87. cialis cost اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۵:۵۶ ب.ظ - Reply

  cialis cost

  cialis cost

 88. natural viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۶:۲۲ ب.ظ - Reply

  natural viagra

  natural viagra

 89. cialis daily اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۶:۴۶ ب.ظ - Reply

  cialis daily

  cialis daily

 90. online pharmacy viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۷:۱۳ ب.ظ - Reply

  online pharmacy viagra

  online pharmacy viagra

 91. cialis for sale اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۷:۳۳ ب.ظ - Reply

  cialis for sale

  cialis for sale

 92. online viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۸:۰۱ ب.ظ - Reply

  online viagra

  online viagra

 93. cialis from canada اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۸:۲۷ ب.ظ - Reply

  cialis from canada

  cialis from canada

 94. pfizer generic viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۷ ب.ظ - Reply

  pfizer generic viagra

  pfizer generic viagra

 95. cialis generic اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۲ ب.ظ - Reply

  cialis generic

  cialis generic

 96. real viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۵۷ ب.ظ - Reply

  real viagra

  real viagra

 97. cialis generic canada اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۲۲ ب.ظ - Reply

  cialis generic canada

  cialis generic canada

 98. viagra اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۰ ب.ظ - Reply

  viagra

  viagra

 99. cialis generic name خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۱۲ ق.ظ - Reply

  cialis generic name

  cialis generic name

 100. viagra 100mg خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۲ ق.ظ - Reply

  viagra 100mg

  viagra 100mg

 101. cialis on line خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱:۰۵ ق.ظ - Reply

  cialis on line

  cialis on line

 102. viagra alternative خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱:۲۸ ق.ظ - Reply

  viagra alternative

  viagra alternative

 103. cialis online خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱:۵۹ ق.ظ - Reply

  cialis online

  cialis online

 104. viagra cost خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۲:۲۳ ق.ظ - Reply

  viagra cost

  viagra cost

 105. cialis online pharmacy خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۲:۴۸ ق.ظ - Reply

  cialis online pharmacy

  cialis online pharmacy

 106. viagra for men خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۳:۱۲ ق.ظ - Reply

  viagra for men

  viagra for men

 107. cialis pills خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۳:۴۰ ق.ظ - Reply

  cialis pills

  cialis pills

 108. viagra for sale خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۴:۰۳ ق.ظ - Reply

  viagra for sale

  viagra for sale

 109. cialis price خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۴:۲۹ ق.ظ - Reply

  cialis price

  cialis price

 110. viagra for women خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۴:۵۱ ق.ظ - Reply

  viagra for women

  viagra for women

 111. cialis vs levitra خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۵:۱۶ ق.ظ - Reply

  cialis vs levitra

  cialis vs levitra

 112. viagra generic خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۵:۴۶ ق.ظ - Reply

  viagra generic

  viagra generic

 113. viagra in action خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۶:۳۲ ق.ظ - Reply

  viagra in action

  viagra in action

 114. cost of cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۶:۵۷ ق.ظ - Reply

  cost of cialis

  cost of cialis

 115. viagra on line خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۷:۲۶ ق.ظ - Reply

  viagra on line

  viagra on line

 116. generic cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۷:۴۷ ق.ظ - Reply

  generic cialis

  generic cialis

 117. viagra online خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۸:۱۷ ق.ظ - Reply

  viagra online

  viagra online

 118. generic cialis canada خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۸:۴۰ ق.ظ - Reply

  generic cialis canada

  generic cialis canada

 119. viagra online pharmacy خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۹:۰۶ ق.ظ - Reply

  viagra online pharmacy

  viagra online pharmacy

 120. generic cialis online خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۹:۳۳ ق.ظ - Reply

  generic cialis online

  generic cialis online

 121. viagra pill خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۹:۵۸ ق.ظ - Reply

  viagra pill

  viagra pill

 122. generic cialis tadalafil خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۲۴ ق.ظ - Reply

  generic cialis tadalafil

  generic cialis tadalafil

 123. viagra pills خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۴۹ ق.ظ - Reply

  viagra pills

  viagra pills

 124. generic for cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۱۳ ق.ظ - Reply

  generic for cialis

  generic for cialis

 125. viagra price خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۹ ق.ظ - Reply

  viagra price

  viagra price

 126. natural cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۰۲ ب.ظ - Reply

  natural cialis

  natural cialis

 127. viagra prices خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۶ ب.ظ - Reply

  viagra prices

  viagra prices

 128. no prescription cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۹ ب.ظ - Reply

  no prescription cialis

  no prescription cialis

 129. viagra vs cialis خرداد ۱, ۱۳۹۸ at ۱:۲۱ ب.ظ - Reply

  viagra vs cialis

  viagra vs cialis

 130. blog خرداد ۲, ۱۳۹۸ at ۹:۱۸ ق.ظ - Reply

  Hey I know this is off topic but I was wondering
  if you knew of any widgets I could add to my blog that automatically tweet my newest
  twitter updates. I’ve been looking for a plug-in like this for quite
  some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look
  forward to your new updates.

 131. https://judipulsa.site خرداد ۵, ۱۳۹۸ at ۱:۴۱ ق.ظ - Reply

  I like the helpful information you supply in your articles.
  I will bookmark your blog and take a look at again here regularly.
  I’m quite certain I will be informed many new stuff proper right here!
  Good luck for the following!

 132. how to get help in windows 10 خرداد ۷, ۱۳۹۸ at ۶:۰۱ ب.ظ - Reply

  Thank you, I’ve just been looking for info approximately this subject for a while and yours is the greatest I’ve came upon so
  far. But, what in regards to the conclusion? Are you certain about the supply?

 133. gamefly free trial خرداد ۸, ۱۳۹۸ at ۶:۱۱ ق.ظ - Reply

  Spot on with this write-up, I honestly believe that this
  amazing site needs much more attention. I’ll probably be returning to read through more, thanks for the information!

 134. zeusbola.info خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ at ۳:۰۹ ق.ظ - Reply

  Howdy! I realize this is somewhat off-topic however I had to ask.
  Does managing a well-established website like yours require a
  massive amount work? I’m completely new to operating a blog but I do write in my diary on a daily basis.
  I’d like to start a blog so I can easily share my experience and thoughts online.
  Please let me know if you have any recommendations or tips for
  new aspiring blog owners. Thankyou!

 135. gamefly free trial خرداد ۱۱, ۱۳۹۸ at ۱۰:۱۸ ب.ظ - Reply

  I’m not sure where you’re getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning much
  more or understanding more. Thanks for excellent info I was looking
  for this info for my mission.

 136. http://dacetucont.eklablog.net خرداد ۱۲, ۱۳۹۸ at ۴:۲۲ ب.ظ - Reply

  Remarkable things here. I’m very satisfied to look your post.
  Thanks a lot and I am taking a look forward to touch you.
  Will you please drop me a mail?

 137. the business of happiness خرداد ۱۴, ۱۳۹۸ at ۹:۰۵ ب.ظ - Reply

  This post will help the internet users for creating new blog or even a blog from start to end.

 138. 바다 이야기 게임 방법 خرداد ۱۴, ۱۳۹۸ at ۱۱:۵۲ ب.ظ - Reply

  This is my first time go to see at here and i am in fact happy to read everthing at one place.

 139. House Lockout In Fort Worth خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ at ۵:۵۴ ب.ظ - Reply

  Hello there! I know this is kinda off topic but I was wondering which blog
  platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with
  hackers and I’m looking at options for another platform.

  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 140. 강원 랜드 슬롯 후기 خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ at ۳:۴۷ ب.ظ - Reply

  Have you ever considered about including a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is important and everything.
  However imagine if you added some great pictures or video clips to give your posts more, “pop”!
  Your content is excellent but with pics and clips, this website could definitely
  be one of the very best in its field. Good blog!

 141. gamefly free trial 2019 coupon خرداد ۲۰, ۱۳۹۸ at ۸:۰۱ ب.ظ - Reply

  Wonderful article! That is the kind of info that should be shared across the net.
  Shame on Google for no longer positioning this publish higher!

  Come on over and talk over with my web site . Thanks
  =)

 142. http://clockbrandde286.lo.gs/ خرداد ۲۱, ۱۳۹۸ at ۸:۴۱ ب.ظ - Reply

  I was able to find good info from your blog articles.

 143. 바카라사이트 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۰ ق.ظ - Reply

  I believe that is one of the so much significant
  information for me. And i’m happy studying your article.
  But should remark on some general issues, The web site style is perfect, the articles is in reality great : D.

  Just right task, cheers

 144. 바카라사이트 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۲ ق.ظ - Reply

  This site was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I have found something which helped me. Appreciate it!

 145. 카지노사이트 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۲:۲۶ ق.ظ - Reply

  I am sure this post has touched all the internet users, its really really pleasant piece of writing on building up new blog.

 146. 파주출장안마 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۰:۳۶ ق.ظ - Reply

  Thanks for the marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you will
  be a great author. I will make sure to bookmark your blog and
  will come back in the foreseeable future. I want to encourage you to continue your great writing, have a nice holiday weekend!

 147. 온라인카지노 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱:۵۰ ب.ظ - Reply

  Nice blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A theme like yours with a few simple tweeks would
  really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Many thanks

 148. 김제출장안마 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۳:۲۰ ب.ظ - Reply

  Hi to every one, it’s actually a fastidious for me to visit this web site, it
  consists of useful Information.

 149. 산청출장안마 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۳:۳۳ ب.ظ - Reply

  Yes! Finally someone writes about 아산출장안마.

 150. 성주출장안마 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۱:۰۱ ب.ظ - Reply

  hi!,I really like your writing so a lot!
  proportion we keep up a correspondence extra approximately
  your article on AOL? I require a specialist on this
  area to unravel my problem. May be that’s you! Taking a
  look forward to peer you.

 151. 무주출장안마 خرداد ۲۳, ۱۳۹۸ at ۱۱:۳۲ ب.ظ - Reply

  Great web site. A lot of useful info here. I’m sending it to a few buddies ans also sharing in delicious.
  And naturally, thank you on your effort!

 152. 온라인카지노 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۳:۵۲ ق.ظ - Reply

  Hi, i feel that i noticed you visited my blog so i got here to return the want?.I am trying to
  in finding things to improve my site!I suppose its adequate to use
  a few of your ideas!!

 153. 바카라사이트 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۳:۵۹ ق.ظ - Reply

  Pretty! This was a really wonderful post. Many thanks for providing this
  information.

 154. 카지노사이트 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۴:۱۱ ق.ظ - Reply

  I am sure this article has touched all the internet visitors, its really really pleasant paragraph on building up
  new website.

 155. 바카라사이트 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۸:۱۰ ق.ظ - Reply

  I relish, lead to I discovered exactly what I used to be taking a look for.
  You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.

  Bye

 156. 온라인카지노 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۸:۳۰ ق.ظ - Reply

  Hi! I’ve been reading your weblog for a while now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Kingwood Tx!
  Just wanted to mention keep up the good work!

 157. 인천출장안마 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۳:۰۵ ب.ظ - Reply

  I am really enjoying the theme/design of your blog.
  Do you ever run into any internet browser compatibility problems?
  A couple of my blog audience have complained about my website not
  operating correctly in Explorer but looks great in Firefox.
  Do you have any solutions to help fix this problem?

 158. 담양출장안마 خرداد ۲۴, ۱۳۹۸ at ۶:۰۹ ب.ظ - Reply

  It’s actually very complex in this full of activity life to listen news on TV, so I only use world wide web for that
  purpose, and get the newest information.

 159. 부천출장안마 خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ at ۲:۲۲ ق.ظ - Reply

  You need to take part in a contest for one of the most useful
  blogs on the web. I am going to highly recommend this web site!

 160. 서울출장안마 خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ at ۱:۳۰ ب.ظ - Reply

  Hi there friends, its fantastic piece of writing about teachingand fully explained, keep it up all the time.

 161. 정선출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۱۲:۴۴ ق.ظ - Reply

  Quality content is the important to invite the users to pay a visit the web
  site, that’s what this site is providing.

 162. 완진출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۳:۰۶ ق.ظ - Reply

  I think the admin of this web page is genuinely working hard in support of his
  web site, because here every material is quality based data.

 163. 용인출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۳:۱۴ ق.ظ - Reply

  Thanks a bunch for sharing this with all folks you actually recognise what you’re speaking about!
  Bookmarked. Kindly also consult with my site
  =). We could have a link trade contract between us

 164. 대전출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۴:۰۳ ق.ظ - Reply

  Simply desire to say your article is as surprising. The clearness in your
  post is just great and i can assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission let me to grab your feed to
  keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry
  on the rewarding work.

 165. 전주출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۴:۰۶ ق.ظ - Reply

  Excellent beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog website?
  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this
  your broadcast offered bright clear idea

 166. 순창출장안마 خرداد ۲۶, ۱۳۹۸ at ۵:۰۶ ق.ظ - Reply

  Hi there! This post could not be written any better!
  Reading this post reminds me of my old room mate! He always kept talking about
  this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a good read.
  Many thanks for sharing!